Şifrenizi sıfırlamak için lütfen email adresinizi giriniz.


Üzgünüm, GİRİŞ yapmalısın!

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

Please briefly explain why you feel this answer should be reported.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

Evanaz.com Latest Forum

Nazlı Kılıç
Açıklayıcı

Bactroban uçuğa iyi gelir mi? Bactroban kullananlar

Bu içeriğimizde “bactroban nedir” sorusuna cevap verilecektir. Ayrıca “bactroban kullananlar ne düşünüyor?” “bactroban uçuğa iyi gelir mi?” bactroban etken maddesi nedir?” gib soruların da yanıtlarına ulaşabileceksiniz.

Bactroban nedir?

Bactroban, antibiyotik grubuna yer alan “mupirosin” adlı etken maddeyi içeren bir antibiyotik ilaçtır.

Bactroban, cilt enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır. Genelde stafilokok bakterilerinin neden olduğu enfeksiyonları tedavi etmek için önerilir.

Bu enfeksiyonlar arasında impetigo (sivilce), deri ülserleri, folikülit (saç kökü iltihabı) ve furunküloz (deri altı apsesi) bulunur.

Bactroban uçuğa iyi gelir mi?

 Birçok kişi bu ilacın uçuk tedavisinde kullanılıp kullanılmayacağını soruyor. Aslında baktığımız zaman kalıcı tedavi amacıyla bactroban uçuk tedavisinde kullanılmaz.

Uçuk, herpes simplex virüsü nedeniyle ortaya çıkan bir enfeksiyondur ve Bactroban sadece bakteriyel enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılır.

Uçuk tedavisinde kullanılan antiviral ilaçlar, örneğin asiklovir, valasiklovir veya famsiklovir gibi ilaçlar kullanılabilir.

Fakat bactroban uçuğa iyi gelebilir. Hafifletebilir. Azaltabilir. Ama yine de kesin bir sonuç almak istiyorsanız doktora gitmenizi tavsiye ederiz.

BENZER KONULAR

Konuya bir yorum bırak

Cevap yazmak için GİRİŞ yapmalısın.