Şifrenizi sıfırlamak için lütfen email adresinizi giriniz.


Üzgünüm, GİRİŞ yapmalısın!

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

Please briefly explain why you feel this answer should be reported.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

Evanaz.com Latest Forum

Esra Korkmaz
Acemi

Depremler birilerinin günahı veya cezası nedeniyle mi meydana gelir?

Belki siz de denk gelmişsinizdir. Birileri her deprem sonrası çıkıp “Türkiye çok günaha girdi o yüzden deprem oldu” ya da “toplum çok azdı ve sapıttı o nedenle Allah deprem yaptırdı” gibi yorumlar yapıyor.

Benim de aklıma bu depremler Japonya’da da yaşanıyor ya da Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde de sürekli depremler oluyor. Oralarda sanki insanlar İslamı çok mu iyi yaşıyorlar da deprem oluyor?

Bence insanlar ihmallerini kapatmak amacıyla toplumu bu şekilde yönlendirmekten başka bir şey yapmıyorlar. İşin içinden çıkamadıkları zaman Allah’a havale edip sıyrılmaya çalışıyorlar.

Elbetteki Allah önleminizi alın, binalarınızı sağlam yapın. Malzemeden çalmayın. Tabi yerindeyse eşeğinizi sağlam kazığa bağlayın diyor. Eğer bunları yaptıktan sonra meydana gelen depremler de yıkımlar olur yahut da can kaybı yaşanırsa işte o zaman yukarı İsa saydığım şeyleri çok rahat söyleyebilirsiniz.

bunun dışında söylenen her şey ihmali kapatmaya çalışmaktan başka bir şey değildir. Sizce depremler insanların günahlarından dolayı mı meydana geliyor? Öyleyse Almanya’da depremin olmaması orada hiç günah işlenmesini anlamına mı geliyor? Ne düşünüyorsunuz?

BENZER KONULAR

Konuya bir yorum bırak

Cevap yazmak için GİRİŞ yapmalısın.