Şifrenizi sıfırlamak için lütfen email adresinizi giriniz.


Üzgünüm, GİRİŞ yapmalısın!

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

Please briefly explain why you feel this answer should be reported.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

Evanaz.com Latest Forum

Nazlı Kılıç
Açıklayıcı

Doğum kontrol hapı ile zayıflama ilaçları kullanılır mı?

Doğum kontrol hapları ve zayıflama ilaçlarının birlikte kullanılması konusunda genel bir cevap vermek zordur çünkü bu, kullanılan spesifik ilaçların türlerine ve kişinin sağlık durumuna bağlıdır.

Fakat bu tür ilaçların birlikte kullanılması bazı durumlarda ciddi riskler taşıyabilir. İşte bu konuda dikkate alınması gereken bazı önemli noktalar şu şekildedir:

Etkileşim Riskleri: Bazı zayıflama ilaçları, doğum kontrol haplarının etkinliğini azaltabilir veya artırabilir. Bu da doğal olarak istenmeyen gebelik riskini artırabilir veya diğer sağlık sorunlarına yol açabilir.

Yan Etkiler: Her iki tür ilacın da kendilerine has yan etkileri vardır ve bunların birleşimi bazı sağlık sorunlarına neden olabilir.. Mutlaka doktora danışmalıdır.

Sağlık Durumu: Kişinin genel sağlık durumu, özellikle kalp-damar hastalıkları, yüksek tansiyon veya diyabet gibi durumlar, bu ilaçların birlikte kullanımında dikkate alınmalıdır.

Doktor Tavsiyesi: En önemlisi, herhangi bir ilaç kombinasyonu öncesinde bir sağlık uzmanına danışılmalıdır. Doktorunuz, sizin sağlık geçmişinizi, mevcut durumunuzu ve ilaç etkileşimlerini göz önünde bulundurarak en doğru tavsiyeyi verebilir.

Bundan dolayı, doğum kontrol hapları ve zayıflama ilaçlarının birlikte kullanımı konusunda doktorunuza danışmanız önemlidir. Sizlerin de konuyla alakalı görüşlerini almak isteriz. Ne düşünüyorsunuz? Başınızdan böyle bir olay geçti mi?

BENZER KONULAR

Konuya bir yorum bırak

Cevap yazmak için GİRİŞ yapmalısın.

1 Erkek Görüşü

  1. Zaten doğum kontrol hapı denilen bu ilaçlar birkaç günlük kullanılmıyor mu? Birkaç gün zayıflama ilacı kullanılmazsa dünyanın sonu gelmez gibi.