Şifrenizi sıfırlamak için lütfen email adresinizi giriniz.


Üzgünüm, GİRİŞ yapmalısın!

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

Please briefly explain why you feel this answer should be reported.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

Evanaz.com Latest Forum

Nazlı Kılıç
Açıklayıcı

Dostinex ilaç kullananlar, güncel fiyatı, kullanıcı yorumları

Dostinex ilaç kullananlar burada mı? Sevgili kızlar, doktorunuz size gebelik döneminizde veya hamilelik öncesi dostinex 0.5 mg tablet kullanmanızı tavsiye edebilir. Bu nedenle burada toplanıyoruz. Aşağıdaki yorum alanında dostinex kullanıcı yorumları paylaşılıyor. Sizler de merak ettiğiniz konuları ya da tecrübelerinizi evanaz.com sitesinde diğer kadınlarla paylaşabilirsiniz.

Dostinex nedir?

Dostinex ilaç, kabergolin adında aktif bileşeni içeren bir ilaçtır. Kabergolin, dopamin agonistleri adlı ilaç grubuna aittir ve beyindeki belirli dopamin reseptörlerine bağlanarak çalışır.

Bu ilacın kullanım amacı, prolaktin adlı hormonun aşırı üretimini azaltmaktır. Ne demek yani arkadaşım diyorsanız şöyle devam edeyim:

Bazı kişilerde prolaktin hormonunun seviyesi yükselebilir. Bu durum, adet bozukluklarına, kısırlığa ve gereksiz yere meme sütü gelmesine neden olabilir. Dostinex, bu yüksek prolaktin seviyelerini düşürmeye yardımcı olur.

Dostinex güncel fiyatı

Pahalı bir ilaç olduğunu söylemek istiyorum. Sadece 2 tane hap için 73 TL ödemeniz gerekecek. Dostinex 0.5 mg 2 tablet eczane satış fiyatı 6 Eylül 2023 itibariyle 72.44 TL’dir.

Eğer doktor reçeteye 8 tablet alınması gerektiğini yazmışsa ve sigortanız eğer ilaç masrafınızı karşılamıyorsa eczaneye “267.47” ödemek zorunda kalacaksınızdır.

Dostinex’in Yan Etkileri:

Özellikle bu tarz ilaçlarda yan etkiler olabilir. Dostinex’in de bazı yan etkileri var tabii olarak. İşte bu ilacın en yaygın yan etkileri:

  • Baş dönmesi
  • Baş ağrısı
  • Mide bulantısı
  • Kabızlık
  • Karın ağrısı

Daha az sık rastlanan yan etkiler arasında valvüler kalp hastalığı gibi ciddi yan etkiler bulunabilir.

Dostinex kullanımı özellikle yüksek dozlarda kalp kapak hastalığı riskini artırabilir. Bu nedenle ilacın reçete edildiği miktarda kullanılması ve doktor kontrolünde olması oldukça önemlidir. Lütfen bu uyarıyı dikkate alınız.

Dostinex kullanıcı yorumları

Bu noktadan sonra sözü sizlere bırakmak istiyorum. Sayfanın altında dostinex kullananlar tarafından paylaşılan yorumları okuyabilirsiniz.

Siz de özellikle gebelik döneminde kafanıza takılan sorular varsa aşağıdaki yorum alanından sorabilir ya da yeni bir konu açarak daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz.

BENZER KONULAR

Konuya bir yorum bırak

Cevap yazmak için GİRİŞ yapmalısın.