Şifrenizi sıfırlamak için lütfen email adresinizi giriniz.


Üzgünüm, GİRİŞ yapmalısın!

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

Please briefly explain why you feel this answer should be reported.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

Evanaz.com Latest Forum

Nazlı Kılıç
Açıklayıcı

Emziren anneler nasıl kilo verebilir? Doğum sonrası gelen fazlalıklar!

Bu içeriğimizde “emziren anneler nasıl kilo verebilir?” ya da “doğum sonrası fazla kilolar nasıl gider?” gibi soruların cevaplarını merak eden kadınlar için birkaç faydalı bilgi bulacaksınız.

Emziren anneler, sağlıklı bir şekilde kilo verebilirler ancak bu süreçte dikkat etmeleri gereken bazı faktörler bulunmaktadır. İşte emziren annelerin kilo verirken dikkat etmeleri gerekenler:

SAĞLIKLI BESLENME

Emziren annelerin, sağlıklı bir şekilde kilo vermek için yeterli ve dengeli beslenmeleri gerekmektedir.

Günde en az 3 öğün yemek yemeli ve öğünlerinde protein, lif, kompleks karbonhidratlar ve sağlıklı yağlar içeren besinler tercih etmelidirler.

BOL SU TÜKETİMİ

Emziren annelerin su tüketimine dikkat etmeleri gerekmektedir. Vücuttaki sıvı ihtiyacı arttığı için, günde en az 2-3 litre su içmek önemlidir.

EGZERSİZ OLMADAN OLMAZ!

Emziren annelerin kilo vermek için egzersiz yapmaları da önemlidir. Fiziksel aktivite hem kilo vermenizi hem de vücudunuzu güçlendirmenizi sağlar.

Ancak emzirme döneminde aşırı egzersiz yapmak, süt üretimini azaltabileceğinden, aşırıya kaçmadan hafif egzersizler yapmak daha uygun olacaktır.

EMZİRME İLE KALORİ YAKMA

Emzirme, doğal olarak kalori yakmanızı sağlayacaktır. Bu nedenle, bebeğin ihtiyacı doğrultusunda emzirmek ve mümkün olduğunca sık emzirmek kilo verme sürecine yardımcı olabilir.

ACELE ETMEYE GEREK YOK!

Emzirme döneminde kilo verme süreci yavaş olabilir. Acele etmek ve hızlı kilo vermeye çalışmak, emzirme döneminde süt üretimini etkileyebilir.

Bu nedenle, kilo verme sürecinde sabırlı olmak ve yavaş ama sağlıklı bir şekilde kilo vermek önemlidir.

SONUÇ OLARAK;

Emziren anneler, kilo verme sürecinde sağlıklı beslenme, su tüketimi, egzersiz, emzirme ve acele etmemek gibi faktörlere dikkat etmeleri gerekmektedir. Ayrıca, doktorlarına danışarak uygun bir kilo verme programı oluşturmaları da tavsiye edebileceğim bir başka yöntemdir.

BENZER KONULAR

Konuya bir yorum bırak

Cevap yazmak için GİRİŞ yapmalısın.