Şifrenizi sıfırlamak için lütfen email adresinizi giriniz.


Üzgünüm, GİRİŞ yapmalısın!

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

Please briefly explain why you feel this answer should be reported.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

Evanaz.com Latest Forum

Nazlı Kılıç
Açıklayıcı

Euthyrox 25 mikrogram tablet kullananlar (kullanıcı yorumları)

Bu içeriğimizde euthyrox 25 ilacı ile alakalı kullanıcı yorumları tartışılıyor. Sizler de 25 mikrogram levotiroksin sodyum içeren euthyrox 25 ile alakalı sorularınızı, merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Euthyrox 25 nedir?

Euthyrox 25” bir tiroid hormonu ilacıdır. Reçeteli satılan bir ilaçtır. Satış fiyat 36-37 TL’dir.

Bu ilaç, genellikle tiroid hormonunun yetersiz üretildiği durumlarda, özellikle hipotiroidi (tiroid hormon eksikliği) tedavisinde kullanılır.

Euthyrox 25“, 25 mikrogram levotiroksin sodyum içerir. Levotiroksin, insan vücudunda doğal olarak üretilen tiroid hormonu olan tiroksinin yapay üretilen bir halidir.

Bu ilacın kullandığınız zaman, tiroid hormon seviyelerini normal aralığa getirerek, hipotiroidizmin neden olduğu belirtileri ortadan kalkmasına neden olur.

Örnek vermek gerekirse yorgunluk, kilo alımı, cilt kuruluğu ve soğuğa duyarlılık gibi semptomları azaltmaya çalışır.

Euthyrox, doktor reçetesi ile alınmalı ve doktorun önerdiği dozda kullanılmalıdır. Zaten ülkemizde bu ilaç reçetesiz satılmıyor.

Yan etkileri, doza bağlı olarak değişebilir ve genellikle vücudun ilaca alışmasıyla azalır veya kaybolur.  Sağlık için mutlaka doktor kontrolünde kullanmanızı tavsiye ederim.

Euthyrox 25 kullananlar

Genel olarak bu ilaç hakkında bilgi verdikten sonra sizlerin de kafasına takılan soruları alabiliriz. Aşağıda euthyrox 25 kullananlar tarafından paylaşılmış olan yorumları okumanızı da tavsiye ederim. Sağlıkla kalın canlarım.

BENZER KONULAR

Konuya bir yorum bırak

Cevap yazmak için GİRİŞ yapmalısın.