Şifrenizi sıfırlamak için lütfen email adresinizi giriniz.


Üzgünüm, GİRİŞ yapmalısın!

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

Please briefly explain why you feel this answer should be reported.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

Evanaz.com Latest Forum

Nazlı Kılıç
Açıklayıcı

Reductol (reductil) zayıflama hapı kullananlar, kullanıcı yorumları, şikayetleri

Reductol, köken olarak Amerika’da üretilen obezite tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. İnsanlar bu ilacı reductil veya reduktix olarak da çağırmaktadır. İnternet (instagram, whatsapp ve diğer siteler) üzerinden satışı yapılan reductol hapı %100 bitkisel bir üründür denilse de bu doğru değildir.

Bu yazımızda sizler için reductol nedir, reductil yan etkileri nelerdir, sibutramin maddesinin zararları nelerdir gibi sorulara cevap verilecektir. Ayrıca sayfanın altındaki reductol kullanıcı yorumları bölümünden, sizlerden gelecek olan yorumlar yer alacaktır.

REDUCTOL NEDİR?

Reductol, etken maddesi sibutramin olan amfetamin grubundan bir ilaçtır. Zaten içinde sibutramn etken maddesinin olmuş olması ilacı %100 bitkisel olmaktan çıkarıyor. Bu ilacı kullanmaya başladığınızda sizde bağımlılık yapacağını, kullandıkça daha çok kullanmak isteyeceğiniz unutmayın. Tıpkı sigara gibi.

Zayıflama ilaçlarının bir çoğunda kullanılan sibutramin maddesi avrupa ülkelerinde reductil olarak bilinir ki Türkiye’de de bu ilacın adının reductol veya reductil olmasının nedeni budur. Zayıflama ilaçlarının içinde sibutramin hidroklorür monohidrat olarak kimyagerler ve ilaç firmaları tarafından kullanılır.

Bilim insanları bu maddenin insan vücudunda nereleri etkilediğini araştırmış ve direkt olarak beyne ulaştığını tespit etmişler. Sibutramin, iştah merkezini uyararak yemek yeme isteğinizi azaltır, bağırsakların ve boşaltım sisteminin normalden fazla çalışmasını sağlar.

Reductol yan etkileri nelerdir?

Buraya kadar sibutramin etken maddesi veya şu anda incelediğimiz ürün olan reductol / reductil ile alakalı kafamızda bir fikir oluşmuştur. Dilerseniz biraz da sibutraminin yan etkileri nelerdir bu konu hakkında konuşalım. Dolayısıyla reductol yan etkileri üzerinde de konuşmuş olacağız.

  1. Kan basıncının artmasına neden olur.
  2. Hipertansiyon oluşmasını sağlar.
  3. Depresyona girmenize neden olur.
  4. Baş dönmesi yapar, denge bozar.
  5. Uykusuzluk ve halsizlik hissi oluşur.
  6. Sinirli bir insan olmanızı sağlar.
  7. Kalp çarpıntısı yapar, krize neden olabilir.
  8. Kalıcı ishale neden olabilir.

Reductol kullanıcı yorumları

Bu kadar zararlı olan bir ilaç neden satılıyor? Öncelikle sibutramin etken maddesi Amerika başta olmak üzere birçok ülkede kullanılması yasaklanmıştır. Türkiye’de de geçtiğimiz yıllarda sibutramin etken maddesinin kullanımı sağlık bakanlığı tarafından yasaklanmıştır.

Sibutramin yasak olduğundan dolayı reductol zayıflama hapı da satılmamaktadır. En azından satışının yapılması yasaktır. Buna rağmen internette reductol zayıflama ilacı satışı yapanlar bulunuyor. Belki de etken madde olan sibutramini çıkartıp satış yapıyorlar. Bilemiyoruz.

Reductol (sibutramin) kullananlar

Kafanıza sibutramin etken maddesi veya reductol zayıflama ilacı ile alakalı takılan sorular varsa sayfanın altında bulunan reductol kullanıcı yorumları bölümünden paylaşabilirsiniz. Ayrıca yukarıdaki bilgilerin yanlış olduğunu düşünüyorsanız, lütfen bizi düzeltin. Saygılarımızla.

BENZER KONULAR

Konuya bir yorum bırak

Cevap yazmak için GİRİŞ yapmalısın.