Şifrenizi sıfırlamak için lütfen email adresinizi giriniz.


Üzgünüm, GİRİŞ yapmalısın!

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

Please briefly explain why you feel this answer should be reported.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

Evanaz.com Latest Forum

Nazlı Kılıç
Açıklayıcı

Seçil Erzan, Arda Turan, Fatih Terim ve Özel Fon Dolandırıcılık Hikayesi Yorumları

Dilan Polat, güzellik merkezleri filan derken bir de Seçil Erzan diye bir isim konuşulmaya başlandı. Birkaç hafta önce de duymuştum bu ismi ancak şimdi olay resmiyet kazandı. Önümüzdeki günlerde “Özel Fon dolandırıcılık hikayesi” filan çokça duyabilirsiniz.

Seçil Erzan kimdir, nereli, kaç yaşında filan hiç merak bile etmiyorum. Kadın bildiğin milyonlarca doları çarpmış diyorlar. Kafamda deli sorular. Seçil Erzan, bu kadar kişiyi dolandırdıysa neden Türkiye’de kalmaya devam etti? Neden başka bir ülkeye kaçmadı? Ben yapsaydım -ki becerebileceğimi zannetmiyorum- kesin kaçardım her halde.

Seçil Erzan, eski bir Denizbank şube müdürüymüş. Bankacılık kimliği olduğu için güvendiklerini söyleyen Arda Turan, Muslere ve diğer mağdurlar milyonlarca dolar parayı bu şahsa teslim ederek, servetlerine servet katma derdine düşmüşler.

İddia edildiğine göre önce Fatih Terim’den para toplanmış ve “kar edilmiş bir şekilde”, Fatih hocaya paraları teslim edilmiş. Bu durum diğer futbolcular arasında kısa zamanda reklam olmuş.

Adamlar “Fatih hoca bu işin içindeyse biz de gireriz” diye düşünmüş olacaklar ki öyle yüz binlerce TL filan da değil, bildiğin milyonlarca dolar paralarını teslim etmişler Seçil Erzan’a.

Haberlerde okuduğum kadarıyla Fatih Hoca’nın 10 milyon doları, Arda Turan’ın 7.5 milyon doları, Emre Belözoğlu’nun ise 4.2 milyon doları gitmiş.

Şimdi düşünüyorum da milyonlarca dolar para da olsa ne kadar yer kaplar. Bu konuyu ChatGPT’ye sordum. Dedim ki sevgili yapay zeka. Bana $100’lık banknotları balyalar halinde üst üste koysan, $80 milyon dolar ne kadar yer kaplar? Yapay zeka hemen şu görseli oluşturdu.

80 milyon dolar ne kadar yer kaplar?

Ne kadar doğrudur bilemem ama örnek olması açısından bence güzel bir görsel olmuş 🙂

İşin gırgırı bir tarafa. Kimsenin parasında gözümüz yok tabii. Ama bu nedir abi? Zaten milyon dolarların var. Zaten güzel bir kariyerin var. Para kazanmışsın. Neden gidip 7 milyon dolarını 8 milyon dolar yapmak için böyle bir riski göze alıyorsun ki?

Bana bu işin arkasında başka bir iş varmış gibi geliyor. Tabii savcılarımız bu işin arkasındalar. İşlerini yapıyorlar. Ama ne bileyim abi sanki başka bir iş olma ihtimali yüksek gibi geldi bana. Bu konuda sizler ne düşünüyorsunuz?

BENZER KONULAR

Konuya bir yorum bırak

Cevap yazmak için GİRİŞ yapmalısın.