Şifrenizi sıfırlamak için lütfen email adresinizi giriniz.


Üzgünüm, GİRİŞ yapmalısın!

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

Please briefly explain why you feel this answer should be reported.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

Evanaz.com Latest Forum

Nazlı Kılıç
Açıklayıcı

Secita kullananlar Secita 10 mg ne için kullanılır? Kullanıcı Yorumları

Depresyon hastaları için doktorlar tarafından reçete edilen Secita ilaç ile alakalı bu yazımda secita ne için kullanılır sorusuna cevap vermeye çalışacağım. Ayrıca secita 10 mg hapı kullananlar, bu başlık altında dilerlerse ürün ile alakalı merak ettiklerini sorabilir, tecrübelerini diğer insanlarla paylaşabilirler.

Secita ne için kullanılır?

Secita ilacının kullanım amacı genel anlamıyla depresyon olarak adlandırdığımız fakat çeşitli sorunları olan kişilerin tedavisi içindir. Bu çeşitli hastalıklar Obsesif Kompülsif Bozukluk (OKB), büyük depresyon, olur olmaz yerlerde baş gösteren panik durumlarında, sosyal korku, kapalı alan korkusu gibi hastalıklardır.

Bu ilaç beyaz reçete ile satılan bir üründür. Arkadaşınız size ben bu ilacı kullandım, kilo verdim dediğinde öyle gidip alabileceğiniz bir ilaç değildir. Yan etkileri ciddi olan, telafisi mümkün olmayan hasarlara neden olabilir. Doktorun tavsiye ettiği şekilde kullanılması önemlidir.

İlacı geliştiren Santa Farma firması, secita 5 mg, secita 10 mg, secita 15 mg ve secita 20 mg olacak şekilde varyasyonları üretmiştir. Hamilelikte kullanılması yasaktır. Eğer bebek emziriyorsanız ve bu ilacı kullanmak zorundaysanız, bebeği emzirmeyi bırakmanız gerekiyor çünkü direkt olarak sütünüze karışacak essitalopram etken maddesi bulunuyor.

Secita kullanıcı yorumları

Yukarıda secita hapı ile alakalı önemli olan konuları anlatmaya çalıştım. Tekrar etmem gerekirse doktor kontrolünde kullanılması gereken bir ilaçtır. Kilo alma veya zayıflama gibi yan etkileri olduğundan birçok kişi diğer yan etkileri göz ardı ederek bu ilacı kullanmak isteyebiliyor.

Google‘da secita kilo aldırır mı veya secita zayıflatır mı gibi önerilen sorgular insanların bu konuyu merak ettiğini gösteriyor. Bu konu haricindeki görüşlerinizi alt tarafta bulunan kullanıcı yorumları bölümünde diğer insanlarla paylaşabilirsiniz. Sağlıklı ve güzel günlerin sizlerle olması dileklerimle…

BENZER KONULAR

Konuya bir yorum bırak

Cevap yazmak için GİRİŞ yapmalısın.