Şifrenizi sıfırlamak için lütfen email adresinizi giriniz.


Üzgünüm, GİRİŞ yapmalısın!

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

Please briefly explain why you feel this answer should be reported.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

Evanaz.com Latest Forum

Nazlı Kılıç
Açıklayıcı

Sperm yutmak hamile kalır mı? Sperm yutmak zararlı mı?

Bu içeriğimizde sperm yutunca hamile kalır mıyım, sperm yutmak zararlı mı yoksa faydaları var mıdır, sperm yutunca gebe kalınır mı gibi soruların yanıtlarını bulacaksınız.

Sperm yutmak hamile bırakır mı?

Sperm yutmak, teknik olarak hamile kalmanızı sağlamaz. Gebelik, yumurtanın spermler tarafından döllenmesiyle gerçekleşir. Oral seks sırasında, spermin yumurta ile teması mümkün değildir. Bu nedenle, oral ilişki sonrası hamile kalma olasılığı pek düşüktür.

Ancak unutulmamalıdır ki, oral seks cinsel yolla bulaşan hastalıkların kapılmasına yol açabilir. Büyük bir riskle bu hastalıkları kapmanız muhtemeldir. HPV, herpes, klamidya, HIV (Aids) gibi enfeksiyonlara karşı dikkatli olmak önemlidir.

Sperm yutmak hamile bırakmaz, ancak korunmasız cinsel ilişkiden kaçınmak önemlidir. Ayrıca sperm yutmak, hamile bırakmaz ama dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Bunlar:

Besin Değeri:

Spermin besin değeri düşüktür. Yutulan sperm, vücudunuz için önemli bir besin kaynağı değildir. Yani bi esprisi yoktur. İzlediğiniz filmlere aldanıp da bunu yapmayın derim.

Enfeksiyon Riski:

Oral seks sırasında, cinsel yolla bulaşan hastalıkların (örneğin HPV, herpes, klamidya, HIV) yayılma riski vardır. Bu nedenle, ne kadar temizlenseniz de bu konuda çok ama çok dikkatli olmanız gerekiyor. Bir kere hastalık bulaştı mı gel de çık işin içinden.

Mide Rahatsızlığı:

Bazı insanlar için sperm yutmak mide rahatsızlığına yol açabilir. Ancak bu kişisel bir tercih meselesidir ve herkeste durum farklıdır.

Hamilelik Riski:

Sperm yutmak, hamile kalmanızı sağlamaz. Gebelik, yumurtanın spermler tarafından döllenmesiyle gerçekleşir. Oral seks sırasında, spermin yumurta ile teması mümkün değildir.

Sonuç olarak, sperm yutmak genellikle zararlı değildir, ancak cinsel sağlık ve hijyen konularında çok dikkatli olunması gerekiyor. Eğer endişeleriniz varsa, yapmamanız yapmanızdan daha iyi olacaktır. 🙂

BENZER KONULAR

Konuya bir yorum bırak

Cevap yazmak için GİRİŞ yapmalısın.