Şifrenizi sıfırlamak için lütfen email adresinizi giriniz.


Üzgünüm, GİRİŞ yapmalısın!

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

Please briefly explain why you feel this answer should be reported.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

Evanaz.com Latest Forum

Nazlı Kılıç
Açıklayıcı

Terzi dizisinin Esvet'i Şifanur Gül Kimdir? Kaç yaşında, oynadığı diziler!

Netflix dizisi olan Terzi’de başrolü paylaşan Şifanur Gül, dizide Esvet karakterini canlandırıyor. Eğer siz de Terzi’yi izlemişseniz içinizde “şifanur gül kimdir” ya da “şifanur gül kaç yaşında” diye geçirmiş olabilirsiniz. Belki de gayet başarılı oyunculuğunu gördükten sonra “şifanur gül’ün oynadığı diziler nelerdir” diye de merak etmiş olabilirsiniz. İşte bu biyografi içeriğimizde bu sorulara cevap bulacaksınız.

Şifanur Gül kimdir?

Adı Şifanur Gül
Doğum Tarihi 26 Kasım 1997
Doğum Yeri Ankara, Türkiye
Uyruk Türk
Eğitim Lisans
Okul Ankara Üniversitesi
Aktif yıllar 2019–günümüz
Sevgilisi Berk Bakioğlu

Şifanur Gül, doğum tarihi 26 Kasım 1997 olup şu anda 26 yaşındadır. Memleketi Ankara’dır. İlkokul, lise ve üniversite eğitimini burada tamamladı. Ailesinin desteği ile Ankara Üniversitesi’nde tiyatroculuk bölümünü bitirdi.

şifanur gül kimdir

Öğrenci olduğu zamanlarda tiyatro gösterilerinde çıkan Şifanur Gül, daha sonra kendisinin Nilgün Sağyaşar tarafından öne çıkartılınca kariyeri de dizilerle başlamış oldu. Tabii tiyatroculuk eğitimi ile kamera önü projelerin eğitimi farklıdır.

Bir süre kamera önü eğitimi aldıktan sonra ilk projesi olan “Sevdim Seni Bir Kere” dizisinde Eylül karakterini canlandırdı. Bu dizi 2019 yılında yayınlandı. Daha sonra 2020 yılında TRT dizisi olan “Uyanış: Büyük Selçuklu” dizisinde Gülperi karakteri ile daha çok kişi tarafından tanındı.

2020 yılı Şifanur Gül için açılım yılıydı. Biliyorsunuz bir ara Türkiye’de “Kırmızı Oda” furyası başladı. İşte TRT dizisi ile birlikte Kırmızı Oda’da Firuzan karakterini, yine aynı yıl “Benim Adım Melek” dizisinde de İkra karakterini canlandırdı.

Bir yıl içinde 3 farklı projede rol almak oldukça zordur. Takvim yaprakları 2021’i gösterdiğinde Şifanur Gül, bu defa “Cam Tavanlar” dizisinde Suna karakteri ile izleyici karşısına çıktı. Bu yıl sadece bu dizide rol almış olsa da 2022 yılında “Kuş Uçuşu” dizisi ile geri döndü. Bu dizide Güliz karakterini canlandırdı. Birçok kişi halen onu kuş uçuşu güliz kimdir diye aratıyor.

Geldik 2023 yılına. Bu sene hem “Akif” hem de “Yaratılan” ile sezonu açtı. Sonrasında onu “Hayatımın Şansı” dizisinde Yonca karakteri ile gördük. Şimdi ise Netflix projesi olan “Terzi” dizisinde Esvet karakteri ile izliyoruz. Daha doğrusu izledik. İlk sezon bitti. İkinci sezon ise Temmuz ayında yayında olacaktır.

Şifanur Gül’ün kilosu 52 kg, boyu 170 cm ve burcu da Boğa burcudur. Bu bilgiler de insanların merak ettiği bilgilerdir. O nedenle paylaşmak istedim. Sevgilisi hakkında çok emin olmasam da internette Berk Bakioğlu ile birlikte oldukları söyleniyor fakat dediğim gibi emin değilim.

Evet sevgili evanaz.com takipçileri. Şimdilik şifanur gül kimdir başlıklı biyografi içeriğimde söyleyeceklerim bu kadar. Sizlerin eklemek isteyecekleri varsa her zaman memnun kalacağımı belirtmek isterim. Birkaç cümle ile güzel ve başarılı oyuncu hakkında görüşlerinizi paylaşmayı unutmayınız.

Bu arada konu dışı bir şey daha söylemek istiyorum. Şifanur ismi çok hoşuma gitti. Daha önce de duymuştum bu ismi fakat böyle bir güzellik ile birlikte duyunca daha da çok sevdim. Güzelliğine diyecek yok. Bir içim su gibi maşallah. Öyle derler galiba değil mi? 🙂 Instagram hesabını @sifanurgull hesabından takip edebilirsiniz.

Şifanur Gül’ün Oynadığı Diziler

Sevdim Seni Bir Kere Eylül 2019
Uyanış: Büyük Selçuklu Gülperi 2020
Benim Adım Bir Melek İkra 2020
Kırmızı Oda Firuzan 2020
Cam Tavanlar Suna 2021
Kuş Uçuşu Güliz 2022
Yaratılan 2023
Akif 2023
Hayatımın Şarkısı Yonca 2023
Terzi Esvet 2023

BENZER KONULAR

Konuya bir yorum bırak

Cevap yazmak için GİRİŞ yapmalısın.