Şifrenizi sıfırlamak için lütfen email adresinizi giriniz.


Üzgünüm, GİRİŞ yapmalısın!

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

Please briefly explain why you feel this answer should be reported.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

Evanaz.com Latest Forum

Nazlı Kılıç
Açıklayıcı

Trendyol Express ve Adabeyan kargo sms mesaj şikayetleri

Arkadaşlar günaydın. Bu sabah eğer sizin de telefonunuza adabeyan kargo, trendyol express vs.. bir sms mesajı geldiyse sakın tıklamayın. Bu mesajdaki linke tıkladığınızda virüslü sitelere yönlenmiş oluyorsunuz.

Mesajda “Gönderiniz yola çıktı. Takip numaranız ***** Gönderici ADABEYAN. Detay: bir link” şeklinde bir mesaj geldiyse buradaki detay kısmındaki bağlantıya sakın tıklamayın.

Sosyal medyada herkes bu konuyu konuşuyor. Kimisi bu bağlantıya tıkladıklarında Trendyol Express sitesine yönlendiğini söylüyor kimisi de başka sitelere yönlendiklerini belirtiyor.

Gönderiniz y ola çıktı adabeyan mesaj şikayetleri

Bu türlü mesajlar yada emailler “Kimlik Avı” olarak nitelendiriliyor. Bu da telefonunuzdaki ya da cihazınızdaki kişisel bilgilerinizin, kredi kartı, banka kartı, şifreler, email adresleri vs.. siz farkında olmadan başkalarının eline geçmesi anlamına geliyor.

Emniyet güçlerinin bir an önce bunu yapanları yakalayıp, neleri ele geçirdiklerini öğrenmeleri gerekiyor. Binlerce hatta yüz binlerce kişiye giden bu mesajlar birçok kişinin canını yakabilir.

BENZER KONULAR

Konuya bir yorum bırak

Cevap yazmak için GİRİŞ yapmalısın.