Şifrenizi sıfırlamak için lütfen email adresinizi giriniz.


Üzgünüm, GİRİŞ yapmalısın!

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

Please briefly explain why you feel this answer should be reported.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

Evanaz.com Latest Forum

Nazlı Kılıç
Açıklayıcı

Vücuttan yağ atılırken idrar rengi nasıl olur?

Vücuttan yağ atılırken idrar rengi değişir mi? Birçok kişi bu sorunun cevabını merak ediyor. Ben de merak ediyordum. Araştırdım. Öğrendiğim bilgileri paylaşmak istiyorum.

Eğer kilo vermeye çalışıyorsanız, diyet programları uyguluyorsanız ve bunun neticesinde vücudunuz yağ yakıyorsa elbette bazı değişikliklerin olması mümkündür.

İdrar renginin değişmesi de bunlardan biridir. Vücutta yağ yakılırken çok fazla su kullanılacağından dolayı idrar renginizin koyu sarı veya sarı renkte gelmesi normaldir.

Fakat bu sağlıklı değildir. Bunu sağlıklı bir şekilde kilo vermeye dönüştürmek için bol bol su içmeniz gerekiyor. Tabii bol bol dediysem de günde 10-15 litre içmenize gerek yok.

Yaptığınız işlere göre günde 4-5 litre su tüketmeniz yeterli olacaktır. Fazlası da böbreklerinizin sürekli çalışmasına ve yorulmasına neden olacaktır. Ama vücutta yağ yakılırken idrar rengi sarı veya koyu sarı renkte olur.

Bunu da buraya not bırakmış olayım. Merak ettiğiniz soruları sürekli buradan paylaşabileceğinizi unutmayın kızlar. Bol yağ yakmalı günler dilerim. 🙂

BENZER KONULAR

Konuya bir yorum bırak

Cevap yazmak için GİRİŞ yapmalısın.