Şifrenizi sıfırlamak için lütfen email adresinizi giriniz.


Üzgünüm, GİRİŞ yapmalısın!

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

Please briefly explain why you feel this answer should be reported.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

Evanaz.com Latest Forum

Nazlı Kılıç
Açıklayıcı

Wanabi forte nedir? Wanabi forte kaç kilo verdirir? Reçetesiz alınır mı?

Bu içeriğimizde kilo vermek isteyenlerin kullanmak istediği Wanabi Forte ilacı ile alakalı “wanabi forte nedir“, “wanabi forte kaç kilo verdirir?“, “yan etkileri nelerdir“, “eczanelerde reçetesiz alınır mı” yahut “reçetesiz satılır mı” gibi soruların yanıtlarını bulacaksınız. Sizler de wanabi forte kullanıcı yorumları bölümünden, ilaç ile alakalı kullananlar tarafından paylaşılan yorumları okuyarak, dilerseniz katkıda bulunabilirsiniz.

Wanabi forte nedir?

Wanabi forte, içerisinde 120 mg Orlistat bulunan, kilo vermek isteyenlerin veya obezite hastalarının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.

Wanabi Forte, temelde vücuda alınan yağların bir kısmını tutarak daha fazla kilo alımını engeller.

Örnek vermek gerekirse bir tabak yemek içinde bulunan yağ miktarı 6 gramsa, bu yağın aşağı yukarı 2 gramının vücut tarafından emilmesini engeller. Bunu da yağlara tutunarak yapıyor.

Tabii ki wanabi forte direkt olarak kilo vermenizi sağlayan bir ilaç değildir. Mutlaka uzman bir hekimin kontrolünde, onların önereceği diyet programlarıyla birlikte alındığında etkili sonuçlar verecektir.

Wanabi forte reçetesiz alınır mı?

Wanabi forte kaç kilo verdirir?

Bu sorunun direkt bir cevabı yoktur. Kilonuz, metabolizma hızınız, başka hastalıklarınızın olup olmadığı, cinsiyetiniz ve daha birçok etmen kaç kilo verip vermeyeceğinizi etkileyecektir. Yani wanabi forte kaç kilo verdirir sorusunun cevabını kimse size veremez. Doktorunuza başvurmanız gerekiyor.

Wanabi forte güvenilir mi?

Wanabi forte, sağlık bakanlığı tarafından onaylı olan ilaçlar arasındadır. Önceleri sibutramin etken maddesi olan ilaçlar yasaklandıktan sonra şimdilerde bakanlık tarafından onaylı olan sadece 3 tane ilaç eczanelerde satılıyor.

Wanabi forte reçetesiz alınır mı?

Bu ilaçlar reçeteyle birlikte satılmaktadır. Eğer doktor yazmamışsa reçetesiz alamazsınız. İnternette sattıklarını iddia edenler sizlere wanabi forte 120 mg (etken maddesi orlistat olan) yerine başka bir ürün gönderebilir. Dikkatli olmak gerekiyor.

Wanabi forte yan etkileri nelerdir?

Kendi başınıza kullandığınız zaman beklenmedik yan etkileri sizde kalıcı sağlık sorunlarına neden olabilir. Wanabi forte yan etkileri arasında aşağıda paylaştığımız sorunlar görülebilir:

 • Hafif ya da şiddetli baş ağrısı
 • Adet düzensizliği
 • Mide bulantısı veya kusma
 • Tuvalete çıkma sıklığında artış
 • Yağlı dışkılama
 • Kan şekerinde düşme
 • Çok fazla gaz çıkarma
 • Yorgunluk
 • Diş veya diş eti problemleri
 • İdrar veya dışkı tutamama
 • Alerjik reaksiyonlar
 • Karaciğerdeki enzim değerlerinde artış

Bunların dışında da başka wanabi forte yan etkileri görmeniz mümkündür.

wanabi forte kac kaç kilo verdirir

Hamileler veya emziren anneler kullanabilir mi?

İlacın prospektüsünde hamile kadınların kullanmaları tavsiye edilmiyor. Eğer ilacı kullanmaya başladığınızda hamile değilseniz ve sonrasında hamile kaldıysanız ilacı bırakmanız gerekiyor.

Emziren anneler için de aynı şey söz konusu. İlacın anne sütüne geçip geçmediği bilinmiyor. O nedenle emziren anneler tarafından da kullanılması tavsiye edilmiyor.

Wanabi forte kullananlar ne düşünüyor?

İlaç reçete ile satıldığından çok fazla kullanıcısı yoktur. Hatta bir süre bu ürün ile alakalı yorum bulamayabilirsiniz. Bu ilacı kullananlar aşağıdaki yorum bölümünden wanabi forte ile alakalı görüşlerini paylaşabilirler.

BENZER KONULAR

Konuya bir yorum bırak

Cevap yazmak için GİRİŞ yapmalısın.