Şifrenizi sıfırlamak için lütfen email adresinizi giriniz.


Üzgünüm, GİRİŞ yapmalısın!

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

Please briefly explain why you feel this answer should be reported.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

Evanaz.com Latest Forum

Nazlı Kılıç
Açıklayıcı

Femara ilaç kullanıp hamile kalanların paylaştığı yorumlar

FEMARA 2.5 mg 30 film tablet, meme kanseri ilacı olsa da gebelik sorunu yaşayanlar için de doktorlar tavsiye edebiliyor. Bu yazımızda femara ilaç kullanıp hamile kalanlar, başlarından geçen tecrübeleri diğer hamile kalmak isteyen kadınlar ile paylaşıyorlar.

Femara ilaç nedir?

Femara’nın aktif bileşeni letrozol olup, ilk başlarda meme kanseri tedavisi için geliştirilmişti.. Bu ilacın temel görevi estrojen hormonunun üretimini azaltmaktadır.

Çünkü özellikle meme kanseri hücreleri estrojen yağını çok seviyorlar ve bu yağın içinde daha hızlı bir büyüme gerçekleştiriyorlar. O nedenle femara ilaç bu hormonun üretilmesini azaltıyor.  Bu en büyük kullanım nedenidir.

Bu ilacın bir başka kullanım amacı ise yumurtlamayı teşvik etmektir. Kısırlık tedavisinde ya da PCOS olan hastalarda kullanılıyor.

Genelde doktorlar Klomen ilacını kullanarak başlıyorlar tedaviye. Eğer Klomen ilaç tedaviye yanıt vermezse Femara ilaç kullanmaya başlıyorlar.

Femara ilaç güncel fiyatı

FEMARA 2.5 mg 30 film tablet güncel satış fiyatı, 6 Eylül 2023 itibariyle 452,00 TL’dir. Bu ilacın fiyatı 10 Temmuz 2023’e kadar 348.87 TL olup, bu tarihten sonra 103 TL zam yapılmıştır.

Femara kullanıp hamile kalanlar

Bu kısa bilgilerin ardından konumuzun asıl amacına dönecek olursak, aşağıdaki yorum bölümünde femara ilaç ile alakalı kullanıcı yorumları paylaşılıyor.

Siz de eğer femara ilaç kullanıp hamile kaldıysanız, lütfen tecrübelerinizi diğer kadınlarla paylaşmayı ihmal etmeyiniz.

BENZER KONULAR

Konuya bir yorum bırak

Cevap yazmak için GİRİŞ yapmalısın.