Şifrenizi sıfırlamak için lütfen email adresinizi giriniz.


Üzgünüm, GİRİŞ yapmalısın!

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

Please briefly explain why you feel this answer should be reported.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

Evanaz.com Latest Forum

Nazlı Kılıç
Açıklayıcı

PIRALDYNE nedir? Piraldyne dile sürülür mü? Dudak yarasına iyi gelir mi?

Bu içeriğimizde “Piraldyne nedir?” sorusu genelinde en çok merak edilen bazı konulara değineceğiz. Örneğin; “Piraldyne dile sürülür mü?“, “Piraldyne uçuğa iyi gelir mi?“, “Piraldyne günde kaç kez kullanılır?” yahut da “Piraldyne dudak yarasına iyi gelir mi?” gibi konuların cevaplarını da burada bulabileceksiniz.

Piraldyne nedir?

En kısa tanımıyla piraldyne bir antibiyotiktir. Aplikatörü ile beraber 10 ml şişeler içinde bulunur. Ağızda, diş etlerinde görülen iltihapların tedavisi amacıyla kullanılır.

Piraldyne ilacın 2023 satış fiyatı 51 TL’dir. Reçeteli bir ilaçtır. Eczanelerde reçetesiz -normal şartlarda- satılmaması gerekir.

Bazı kimseler afta iyi geldiğini de söylemiştir. İnternette piraldyne yorumları okuduğunuzda daha başka amaçlarla kullananları da görebilirsiniz. Fakat lütfen doktorunuza danışmadan hastalığınız için kullanmayınız.

Piraldyne uçuğa iyi gelir mi?

Piraldyne dile sürülür mü?

Evet. Bu ilacı dilinize sürebilirsiniz. Yutmadığınız sürece sorun yok. Yemeklerden sonra sürülmesi tercih ediliyor. Bu ilacı sürmeden önce ağzınızı iyice temizlemeniz, gargara yapmanız tavsiye ediliyor.

Piraldyne uçuğa iyi gelir mi?

Kesin bir bilgi yoktur. Direkt olarak piraldyne uçuğa iyi gelir diyemeyiz fakat kullanımı faydalı olabilir. Bildiğiniz üzere uçuklar, herpes simpleks türündeki virüslerden dolayı meydana gelir. Bu ilaç direkt olarak herpes simpleks virüsüne etki edemiyor. Ama dediğim gibi uçuğa iyi gelebilir.

Piraldyne günde kaç kez kullanılır?

Piraldyne, günde 3 veya 4 defa kullanılabilir. Genelde 16 yaşından büyükler için bu şekilde kullaılabileceği tavsiye ediliyor. Bu ilacı kullanmadan önce yara bölgesinin iyice temizlenmesi gerekiyor.

İlacın etkili olabilmesi için sürdükten en az yarım saat boyunca yara bölgesinine bir şeyin temas etmemesi gerekiyor.

Piraldyne dudak yarasına iyi gelir mi?

Evet. Piraldyne dudak yarasına iyi gelir. Zaten özel olarak bu bölge için geliştirilmiş bir ilaçtır. Dudak, damak veya dil bölgesine sürülmesinde bir mahsur yoktur. Fakat yutmayınız. Yanlışlıkla yutabilme ihtimaline binaen dikkatli olunması gerekiyor.

Piraldyne yutulur mu?

Hayır. Bu ilacı yutamazsınız. Yara bölgesinde en az yarım saat boyunca kalmalı ve bir şey yiyip içmemelisiniz.

Bu arada daha önce de Evanaz.com’da “uçuk” ile bağlantılı olan bir ilaç konusu paylaşmıştım. Dilerseniz “Bactroban uçuğa iyi gelir mi?” başlıklı içeriğimi de inceleyebilirsiniz.

Piraldyne kullanıcı yorumları

Şimdilik benim bu ilaç ile alakalı söyleyeceklerim bu kadar olup sözü sizlere bırakmak istiyorum. Siz de piraldyne kullanıcı yorumları bölümünden, ilaç ile alakalı tecrübelerinizi paylaşabilir yahut da merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz.

BENZER KONULAR

Konuya bir yorum bırak

Cevap yazmak için GİRİŞ yapmalısın.