Şifrenizi sıfırlamak için lütfen email adresinizi giriniz.


Üzgünüm, GİRİŞ yapmalısın!

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

Please briefly explain why you feel this answer should be reported.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

Evanaz.com Latest Forum

Nazlı Kılıç
Açıklayıcı

Prosgen Nedir? Prostat Hastalığı Bitkisel Prosgen Yorumları ve şikayetleri

Prostat hastalığı, erkeklerin korkulu rüyası haline gelmiş, genel olarak ileri yaşlarda şikayet sayısı artıyor olsa da genç bireylerde de görülebilen çağımızın hastalıklarından bir tanesidir. Bu yazımızda prostata iyi gelen ilaçlar nelerdir bunu konuşacağız ve prosgen yorumları, prospan ile prosgen aynı ilaç mıdır sorularına cevap verecek ve son olarak sayfamızın altında bulunan prosgen kullanıcı yorumları bölümünden, ürünü kullananlar dilerlerse memnun kalıp kalmadıklarını veya kafalarına takılan soruları sorabileceklerdir. Dilerseniz başlayalım..

Prosgen tablet nedir?

Türkiye’de -maalesef- erkeklerin yüzde 33’lük bir kısmında yani 3’te 1’inde iyi huylu prostat hastalığı görülmektedir. Birçok ileri yaştaki erkek prostat hastalığı şikayetleri nedeniyle doktora giderek, tedavi olmak ister.

Bazı kimseler doktora gitmiş olsa bile kendileri internetten araştırdıkları kadarıyla prostata iyi gelen bitkisel gıda takviyesi kullanmak isteyebiliyorlar. İşte prosgen tablet de prostat hastalarının kullanmak isteyebileceği bir gıda takviyesidir.

Prosgen tablet ilaç değildir!

Burada bir konuya açıklık getirmek istiyorum çünkü -maalesef- birçok kişi prosgen tablet bir ilaçtır diye düşünüyor ve %100 fayda göreceğine inanıyor. Böyle bir şeyin olmadığını belirtmek istiyorum çünkü satış sitelerinde de belirtildiği üzere prosgen tablet bir ilaç değil, gıda takviyesidir.

Yine Google üzerinden “prosgen tablet” diye arama yaptığınızda karşınıza prosgenitor, prospan ve prostonor gibi farklı ürün isimleri de çıkıyor. Bütün bunlar bir birinden farklı olup prosgen tablet ile alakaları bulunmamaktadır. Belki ilerleyen zamanlarda yine kullanıcı yorumları üzerinden prospan kullanıcı yorumları veya prostonor yorumları / şikayetleri diye ayrı inceleme konuları açabiliriz.

Prosgen eczanelerde satılıyor mu?

Konumuza devam edecek olursak yine en çok merak edilen konuların başında bu gıda takviyesinin eczanelerde satılıp satılmadığı konusudur. İnternet sitelerinde Sağlık Bakanlığı’na bağlı bir kurum olan Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından içeriklerinin güncellendiği belirtiliyor olsa da, bu sağlık bakanlığı bu ilaca onay vermiştir anlamına gelmemektedir.

Prosgen tablet eczanelerde satılıyor mu? Cevap: HAYIR! Bütün eczanelerde bu ürünü bulmanız mümkün değildir fakat Türkiye’de hizmet veren binlerce eczane içerisinden birileri gıda takviyesi adı altında bu ürünleri satıyorsa da bunu bilmemiz mümkün değildir.

O nedenle şu anda incelediğiniz prosgen eczane ürünü değildir. Fakat her eczanede mutlaka prostat hastalığına iyi gelen ilaçlar bulunuyordur. Bu konuda doktorunuzun tavsiyesi ile kullanmak istediğiniz ürünleri eczacınıza sormanızı tavsiye ederiz.

Prosgen fiyat bilgisi (2020)

Bu ürün ile alakalı en çok araştırılan konulardan biri de prosgen fiyat bilgisidir. Sizler için fiyat bilgisi toplamak maksadıyla girdiğimiz sitelerde genel olarak gördüğümüz fiyat 120 TL olup kutu içerisinde 20 adet efervesan tablet bulunmaktadır. Yani her 1 tableti 1 gün için düşünürsek 20 günlük kullanım hakkınız bulunuyor.

Eğer 2 kutu prosgen efervesan tablet satın almak isterseniz 20 TL indirimle birlikte 220 TL, 3 kutu almak istediğinizde ise 360 TL yerine 300 TL ödemeniz gerekecektir.

Prosgen tablet fazla içilirse ne olur?

Satış sitelerinde iddia edildiğine göre prosgen tablet içeriği 5 doğal maddeden oluşuyormuş. Bunlar Likopen, Selenyum, Çinko, L-Arginin ve D vitaminidir. Eğer bu maddelere karşı allerjiniz varsa zaten kullanmamanız gerekir. Fazla kullanılmasının bir avantajı yoktur. O nedenle günlük 1 adet prosgen tablet almanız kafi olacaktır. Şimdiii, dilerseniz kısa kısa bu saydığım 5 madde nedir, onlara bakalım.

Likopen nedir? Ne işe yarar?

Bir çeşit karotenoid pigment olup genelde domateslerde veya kırmızı renkte olan meyvelerin, sebzelerin içerisinde bulunur. İnsan vücudunda da en çok bulunan karotenoid olup güçlü bir antioksidandır. Daha fazla bilgi almak isterseniz Wikipedia sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Selenyum nedir? Ne işe yarar?

Okula gittiğim yıllarda kimya dersinde periyodik tablo konusunda görmüştüm Selenyum elementini. Kimyasal bir madde olan selenyum, insan vücudunda da bulunmaktadır. Bazı topraklarda bol miktarda bulunan bu madde bazı topraklarda az bulunmaktadır.

Direkt olarak büyümeyi etkilediğinden dolayı bazı selenyum elementinin az olduğu bölgelerde yaşayan çocuklar daha yavaş büyümektedir. İnsan vücudunda yeterli miktarda selenyum bulunmadığında kaslarda gevşeklik oluşmaya başlar. Bu da prostat hastalığı oluşmasına neden olabilir. Daha fazla bilgi almak için Wikipedia sayfasını inceleyebilirsiniz.

Çinko nedir? Ne işe yarar?

Çinko da yine selenyum gibi lise yıllarından aklımda kalan elementlerden bir tanesidir. Metal grubu elementlerinden olan çinko birçok alanda kullanılıyor olsa da biz burada insan vücuduna nasıl bir etkisinin olduğunu yani çinko ne işe yarar sorusuna cevap vereceğiz.

Birçok vitamin ve ilaçların içinde kullanılan bu madde yaşlanmayı yavaşlatmada ve kasların işlevini uzun süreli devam ettirmesine yardımcı bir antioksidandır. Daha doğrusu yapılan araştırmalar sonucunda böyle olduğu düşünülmektedir. Yine prosgen tablet içerisinde kullanılmasının nedeni prostat hastalığı tedavisinde yardımcı olabileceği düşüncesidir. Daha fazla bilgi almak için Wikipedia sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

L-Arjinin nedir? Ne işe yarar?

Doğada mevcut olan proteinlerin yapısını oluşturan bir aminoasit çeşididir. İnsan gibi memeli canlılarda temel aminoasitlerden biridir. Birçok aminoasitte olduğu gibi Arjinin aminoasitinin de isomerleri vardır. Bunlar L- ve D- isomerlerdir. Prostat hastalığı tedavisinde nasıl bir etki sağladığını maalesef bilemiyorum. Daha fazla bilgi almak için Wikipedia veya diğer bilgi sitelerine bakabilirsiniz.

D Vitamini nedir? Ne işe yarar?

Canlıların ihtiyaç duyduğu bir vitamin çeşidi olup doğal olarak Güneş ışınlarının derimize temas etmesiyle elde edilir. Özellikle çocuklarda büyümeye etkisi olan vitamin çeşidi olsa da kasların gelişimini sağladığından dolayı prostat hastalarına da D vitamini almaları tavsiye edilir. Daha fazla bilgiye ulaşmak için Wikipedia sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Prosgen tablet nasıl kullanılır?

Ürünün kullanımı oldukça basittir. Zaten 1 kutu içerisinde 20 efervesan tablet olduğunu söylemiştim. Bu tabletleri günde 1 defa olacak şekilde, yemek yedikten sonra 1 bardak suyun içerisine atılıp, tamamen eridikten sonra afiyetle içilir. Hepsi bu kadar. Prosgen tablet fazla içilirse ne olur? Bir faydası olmaz. Günlük 1 tablet yerine 2 tablet alsanız da aynı etkiyi verecektir. O nedenle günde 1 adet kullanırsanız yeterli olur.

Prosgen kullanıcı yorumları

Eveeet! Buraya kadar prosgen tablet ile alakalı en çok merak edilen sorulara yanıt verdiğimi düşünüyorum. Bu noktadan sonrası sizlere kalmıştır. Biz prosgen tablet iyidir veya kötüdür diye bir yorumda bulunamıyoruz fakat sizler eğer prosgen kullananlar arasındaysanız, bu ürünü kullanmak isteyenlere fikir vermesi adına prosgen tablet yorumları veya -varsa- şikayetleri paylaşabilirsiniz.

Prosgen tablet kullananlar ne düşünüyor?

Lütfen internetten satın alacağınız ürünler ile alakalı olarak daha önce bu ürünü kullanmış kişilerin yorumlarını okuyunuz. Her ne kadar kullanıcı yorumları sitemizden gitmenizi istemiyor olsakta başka sitelerdeki prosgen prostat ilacı kullananlar tarafından paylaşılan görüşleri de inceleyiniz. Sitemizde paylaşılan tüm prosgen tablet şikayet ve yorumları sayfanın altında paylaşılmaktadır. İyi günler dileriz.

BENZER KONULAR

Konuya bir yorum bırak

Cevap yazmak için GİRİŞ yapmalısın.