Şifrenizi sıfırlamak için lütfen email adresinizi giriniz.


Üzgünüm, GİRİŞ yapmalısın!

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

Please briefly explain why you feel this answer should be reported.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

Evanaz.com Latest Forum

Nazlı Kılıç
Açıklayıcı

Yurtiçi Kargo: koliniz adres nedeniyle gönderim merkezine iade edilmiştir mesajı

Zannedersem dolandırıcılar ciddi ciddi harekete geçmiş yine. Bugün birçok kişi Yurtiçi Kargo tarafından kendilerine “Yurtiçi Kargo: koliniz adres nedeniyle gönderim merkezine iade edilmiştir, tekrar gönderilebilmesi için lütfen adresinizi güncelleyiniz!” şeklinde mesaj geldiğini ifade etti.

Mesajın kendilerine “+22018153147” numaradan geldiğini belirten kullanıcılar bu mesajda yer alan bir link / bağlantı olduğunu söylediler. Eğer size de bu şekilde mesajlar geliyorsa lütfen bu bağlantılara tıklamadan engelleyin.

Zaten telefon numarasına baktığınızda +2 ile başlayan bir numara göreceksiniz. Bu mesajın yurtdışından geldiğini gösterir. Türkiye’nin ülke kodu +90 olup, Türkiye’de hizmet veren kurumlar ya da kuruluşlar normal bir telefon numarası ile mesaj gönderir.

Ayrıca mesajdaki ifadelere dikkat ettiğinizde hiç türkçe karakter kullanılmadığını göreceksiniz. Bu da yine mesajın virüslü bağlantı içerdiğini, kimlik avı yapılmaya çalışıldığını göstermektedir.

Daha önce de bu şekilde dolandırıcılık olayları yaşanmıştı. Bunlardan en son yaşanan “Adabeyan” dolandırıcılık hikayesi için tıklayınız.

BENZER KONULAR

Konuya bir yorum bırak

Cevap yazmak için GİRİŞ yapmalısın.